Budowa Symulatora Skoków Spadochronowych "Halo-haho" na terenie jednostki wojskowej 4395 w Leźnicy Wielkiej

Budowa Symulatora Skoków Spadochronowych „Halo-Haho” na terenie jednostki wojskowej 4395 w Leźnicy Wielkiej była realizowana od czerwca 2012 r. do września 2013 r. przez firmę MKW Budownictwo jako generalnego wykonawcę robót konstrukcyjno-budowlanych dla konsorcjum firm Elektrotim S.A. oraz Strojírna Litvínov s.r.o. .
Budowa była wyjątkowa nie tylko z powodu realizacji dla Wojska Polskiego na terenie czynnej jednostki wojskowej, ale przede wszystkim dlatego, że była to wtedy pierwsza w Polsce i trzecia w Europie tego typu konstrukcja. Pionowy tunel aerodynamiczny w którym strugi powietrza mogą pędzić z prędkością przekraczającą 300 km/h, aby śmiałkowie mogli uczyć się w nich poruszać, jest wyzwaniem dla każdego inżyniera, a my mieliśmy przyjemność go budować jako pierwsi w Polsce.
Kompleks składa się z dwóch budynków, budynku zaplecza socjalno-technicznego, którego konstrukcja jest żelbetowa prefabrykowana, oraz budynku samego symulatora, którego fundament stanowi żelbetowa wanna o ścianach grubości 100cm w najgrubszych miejscach oraz stalowej konstrukcji nośnej posadowionej na żelbetowej wannie fundamentowej, której wysokość to niespełna 30 metrów.